Make your own free website on Tripod.com
BANJALUCKE ULICE

grb_logo.gif

Welcome graphic

fontana_park.jpg
Sjecanje na, nekadasnje, banjalucke ulice, mjesta gdje smo se radjali, u kojima smo stanovali, po kojima smo hodali, trcali, vozili se, ponekad i spavali, ili noci probdjeli. Ulice u kojima smo, dato nam svoje zivotno vrijeme, provodili. 

bezistan.jpg

ferhadija.jpg

gospodska_3.jpg

domkulture.jpg

boska.jpg
palace.jpg

crkva_pravoslavna.jpg

crkvakatolicka.jpg

ulica_fra_grge_martica.jpg

gospodska.jpg

kastel_zimi.jpg
Banjalucka glavna ULICA
vrbas.jpg

BANJA LUKA U SJECANJU

SVE, NEKADASNJE, BANJALUCKE ULICE

Nazivi banjaluckih naselja i ulica do 1992.godine, po abecednom redoslijedu

Naselje - mahala
podrucje
BOJICA HAN gradsko
BORIK gradsko
CENTAR gradsko
GORNJI SEHER gradsko
GRAB gradsko
HISETA gradsko
MEJDAN gradsko
MOCILA gradsko
NOVA VAROS gradsko
PECINE gradsko
POBRDJE gradsko
SITARI gradsko
STARCEVICA gradsko
STUPNICA gradsko
BUDZAK periferija
CESMA periferija
DELIBASINO SELO - TRAPISTI periferija
DERVISI periferija
KUMSALE periferija
LAUS periferija
NOVOSELIJA periferija
PAPRIKOVAC periferija
PETRICEVAC periferija
PILANA periferija
PREDGRADJE periferija
REBROVAC periferija
ROSULJE periferija
VESELI BRIJEG periferija
DEBELJACI prigradsko
DRAKULIC prigradsko
MADJIR prigradsko
MOTIKE prigradsko
PAVLOVAC prigradsko
PONIR prigradsko
PRIJECANI prigradsko
RAKOVACKE BARE prigradsko
VRBANJA prigradsko

 

ulica: naziv
A
Abduselama Blekica
Ada
Adema Bajagilovica
Adema Celesa
Adema Rizvanovica
A.G. Matosa
Ahmeta Hadzihalilovica
Ahmeta Melkica
Aise Karabegovic
Akifa Seremeta
Aleja JNA
Alekse Dundica
Alekse Santica
Ali Kelmendija
Alihodzica
Alije Alijagica
Andje Knezevic
Ante Jakica
Ante Marinica
Asima dr Kulenovica
Atifa Topica
Augusta Cesarca
Augusta Senoe
Avde Cardzica
Avde Cuka
Avde Gazica
Avde Hercegovca
Avde Karabegovica
AVNOJ-a
B
Banijska
Beneseva
Beogradska
Bihacka
Bilecka
Bitoljska
Blagoja Parovica
Bledska
Bore Stankovica
Borisa Kidrica
Bosanska
Bose Zivkovic
Boze Nikolica
Bozidara dr Adzije
Bozidara Mice Babica
Brazce Potkonjaka
Brace Alagica
Brace Barucija
Brace Bukica
Brace Daniluk
Brace i sestara Glumac
Brace i sestara Oljaca
Brace Kavica
Brace Kukrika
Brace Lastrica
Brace Miletica
Brace Maglajlica
Brace Odica
Brace Pavlica
Brace Podgornika
Brace Radica
Brace Sola
Branislava Nusica
Branka Grbicica
Branka Morace
Branka Perduva
Branka Popovica
Branka Radicevica
Branka Zagorca
Bulevar Marksa i Engelsa
Bulevar Narodnog fronta
Bulevar revolucije
Bulevar solidarnosti
C sa kvacicom
Caire
XIV srednjobosanske brigade
Cetvrti prigradski put
4. jula
IV krajiskog partizanskog odreda
D
Dabulhanica
Dalmatinska
Danice dr Perovic
Danila Perovica
Danka Mitrova
Davida Strpca
Demirovica
Deveti prigradski put
Dobojska
Dositeja Obradovica
Dragana Bubica
Drage Jurincica
Drage Langa
Dragomira Drage Malica
Dravska
Drugi prigradski put
Drvarska
Dubicka
Dujke Komljenovica
Dunavska
Dusana Diljevica
Dusana Duje Ivezica
Dusana i Vlade Kopanja
Dusana Jokica
Duska Koscice
22. aprila
27. jula
Dz
Dzemala Bijedica
Dzevada Karajlica
Dzinica
Dj
Djordja Jovetica
Djure Djakovica
Djure Jaksica
E
Edhema Lede Karabegovica
Ejuba Kobaslica
Elmasa Sarajlica
Erbabska
Eriha Sterna
Esada Midzica
Eugena Kumicica
Evilje Celebije
F
Fadila Maglajlica
Fadila Serica
Fahreta Dedica
Fahrudina Mahica
Federika Garsije Lorke
Ferhatpasina
Filipa Filipovica
Filipa Fice Kljajica
Filipa Macure
Fra Grge Martica
Frana Supila
Franca Preserna
Franca Staneta Rozmana
Franje Harazina
Franje Kluza
Franje Nanuta
Franje Sarafina
Fruskogorska
G
Gajeva
Gavrila Principa
Georgi Dimitrova
Goce Delceva
Gradiska cesta
Gradski Park
Grmecka
Grobljanska
Gunduliceva
H
Habije Becirbasica
Halilovac
Hasana Brkica
Hasana Kikica
Hatidze Maslo
Hazima Omerbasica
Hercegnovska
Hrvoja Vukcica
Huseina Muftica
Husinskih rudara
Hvarska
Haklilpasina
I
Idriza Masle
Igmanska
Ihsana dr Zukanovica
Ilije Grbica
Ilije Ile Durbica
Irfana Gvozdjara
Ismeta Kapetanovica
Ismete Demirovic
Istarska
Ivana Cankara
Ivana Franje Jukica
Ivana Gorana Kovacica
Ivana Kukuljevica
Ivana Milutinovica
Ive Andrica
Ive Lole Ribara
Ive Mazara
Ivice Davida
J
Jadranska
Jajacka
Jaroslava Haseka
Jaroslava Plecitija
XI krajiske divizije
Josipa Brace Nemeca
Josipa Mazara Sose
Jovana Bijelica
Jovice Savinovica
Jurija Krizanica
Jusufa Terze Imamovica
Jusufa joje Tulica
K
Karapovac
Karla Rojca
Kasima Hadzica
Kasima Hercegovca
Kljucka
Knezopoljska
Kojica put
Kosovska
Koste Abrasevica
Koste Jarica
Koste Racina
Kozarska
Krajiskih brigada
Kranjska
Kulina bana
Kupreska
L
Labinskih rudara
Leskovacka
Lipovacka
Lovcenska
Lozionicka
Lutfije Smajlagic
LJ
Ljevcanska
Ljubice Gerovac
Ljubice Mrkonjic
Ljubijskih rudara
Ljubljanska
M
Maglajlica sokak
Mahmuta Busatlije
Mahmuta Ibrahimpasica
Majevicka
Majstorica put
Maksima Gorkog
Mare Mitrov
Margite dr Hercl
Marije Bursac
Marije Mazar
Marina Drzica
Marka Lipovca
Marka Miljanova
Marka Oreskovica
Marsla Tita
Masarikova
Matije Gupca
Mazuranica
Medreska
Mehmeda Delica
Mehmeda Mesinovica
Mejdan
Mice Radakovica
Mihajla Pupina
Milana Brankovica
Milana Cvijetica
Milana Radmana
Mile Bekuta
Milorada Umjenovica
Milosa Dujica
Milosa Matica
Milosa Popovica Djirina
Milovana Hrvacanina
Mire Cikote
Mirjane Jotanovic
Mirka Kovacevica
Mirka Mandica
Mirka Mrmolje
Mirka Visnjica
Misirlica
Mise Jazbeca
Mise Stupara
Mladena dr Stojanovica
Mladje Cusica
Mocila
Momcila Popovica
Moravska
Moslovacka
Mostarska
Mose Pijade
Muhameda Kazaza
Muharema Alibegovica
Muharema Karabegovica
Muhurdarevica
Mundzica
Mustafe Sabitovica
Mustafe Zaimovica
N
Nade Valencic
Natalije Jovic
Nazima Dzabica
Nevenke Dadasovic
Nikole Bokana
Nikole Tesle
Nisima Baruha
Nova ulica
Novaka Pivasevica
Novi sokak
Novice Cerovica
Novosadska
Novo naselje
Numanovica
Nurije Pozderca
NJ
Njegoseva
O
Ognjena Price
Ohridska
Omera Ahmetasevica
Omladinska
Omladinskih radnih brigada
Orlovacki put
Osjecka
Osmana Djikica
Osmana Malkica
Osmi prigradski put
8. juna 1941
Otokara Kersovanija
P
Partizanskih avijaticara
Pase Jamakovic
Paule Kogut
Pave Radana
Pavlovica put
53. divizije
V kozarske brigade
Peti prigradski put
V kongresa KPJ
Petog krajiskog korpusa
Petra Kocica
Petra Mecave
Petra Preradovica
Petricevacki put
Petrovacka
Pilanska
Pionirska
Podgrmecka
Pohorska
Poljskog partizanskog bataljona
Ponirska
Porodice Mlecnik
Pristinska
Prve krajiske brigade
Prvi prigradski put
Prvog krajiskog proleterskog bataljona
1. maja
Put banjaluckog odreda
R
Rade Kondica
Rade Licine
Rade Marjanca
Rade Vranjesevic
Radovana Vulina
Rajka Bosnica
Rakovackih rudara
Ranka Sipke
Redzepovica
Refika i Muharema Plivca
Rize Golalica
Romanijska
Rudarska
Rudija Cajaveca
Rusida Dzehverovica
S
Safeta Frica Filipovica
Safeta Krupica
Sanska
Sarajevska
Save Kovacevica
Save Ljuboje
Savska
Sedmi prigradski put
Semizova
Sestara i brace Kapor
Sestara Levi
Sestara Uzelac
Silvija Strahimira Kranjcevica
Sime Miljusa
Sime Partala
Sime Solaje
Skendera Kulenovica
SKOJ-a
Skopska
Slatinska
Slavise Vajnera Cice
Slavka Rodica
Slobodana Kokanovica
Smaje Fazlica
Sofi-Mehmed pase
Sokolovac
Srednjoskolska
Sretena Stojanovica
Starcevica
Stevana Bulajica
Stevana Mokranjca
Stojana Vujasinovica
Stojke Vranjesa
Suboticka
Sulejmana Gazica
Sulje Halalkica
Suturlija
Svetozara Cvjetojevica
Svetozara Markovica
S sa kvacicom
Sandora Petefija
Sarplaninska
Segina
VI krajiske brigade
Sesti prigradski put
Seskica
Sevale Hadzic
Sibalovica
Skolska
Spire Bocarica
Strosmajerova
Sumadijska
T
Tabaci
Tadije Odica
Talijansog bataljona Mateoti
Tarasa Sevcenka
Tekija
Tina Ujevica
Titogradska
Tome Majera
Travnicka
III krajiske brigade
Treci prigradski put
Trg 27. marta
Trg Edvarda Kardelja
Trg Palih boraca
39. divizije
Triglavska
XIII krajiske brigade
Trla
Trznicka
Tuzlanska
U
Ustanicki put
Uzicka
V
Vaclava Havlika Vene
Vahide Maglajlic
Vase dr Butozana
Vase Pelagica
Velebitska
Velimira dr Covica
Veljka Mladjenovica
Veljka Vlahovica
Veseli Brijeg
Veselina Maslese-Gospodska
Vida Njezica
Vida Simurdzica
Viktora Bubnja
Vilke Vinterhaltera
Vilsonova
Vjekoslava Bakulica
Vjenceslava Novaka
Vlade Vitjuka
Vladimira Ilica Lenjina
Vladimira Nazora
Vladimira Rolovica
Vlasicka
Vojina Voje Mitrova
Vojislava dr Djede Kecmanovica
Voranca Prezihova
Vrbaski put
Vrhpoljska
Vuka Karadzica
Z
Zagorska
Zagrebacka
ZAVNOBIH-a
Zdrave Korde
Zdravka Celara
Zelengorska
Zemunska
Zibe Galijasevic
Zije Dizdarevica
Zmaj Jovina
Zore Kovacevic
Zvonka Garica
Zvonka Radmana
Z sa kvacicom
Zarka Vranjesevica
Zarka Zgonjanina
Zelje Barica
Zeljeznicka kolonija
Zilica
Zivojina Preradovica

 

MOSTOVI - preko rijeke VRBAS

 

Gradski most
Most KAB-a
Rebrovacki most
Zeleni most
Seherski most

Zapisano za pamcenje i sjecanje na dio nasih zivota.

Hvala na posjeti..

e-mail: mirsad078@bosnianmail.com